Thee plukken
Theeplantage
- Bezoek Liptons Seat
- Ella city tour (optioneel)
- Ella Mega Zip Line (optioneel)
- Ella Rock (optioneel)
- Tweede overnachting in Haputhale incl. diner
Om het allerbeste uitzicht te hebben, stappen we vandaag al vroeg in een tuk-tuk. We leggen een kronkelende route af door de theevelden naar Liptons Seat. Onderweg zien we theeplukkers en boeren aan het werk op hun land. Aangekomen bij het uitzichtpunt wordt het duidelijk waarom de plek Liptons Seat genoemd wordt. Het standbeeld van meneer Lipton, bekend van Lipton thee, zit hier nog altijd op een bankje te genieten van het uitzicht over zijn theevelden. Wat een indrukwekkend uitzicht! Na afloop keren we terug naar ons hotel. Jullie hebben de rest van de middag ter vrije besteding.
Voor wie graag nog meer van de prachtige omgeving wil ontdekken, zijn er een aantal optionele excursies waaruit jullie kunnen kiezen.
Ella city tour is een optionele excursie door het charmante dorpje Ella, gelegen in het hart van Sri Lanka’s weelderige heuvelgebied. Per typisch Sri Lankaanse tuk-tuk verkennen jullie enkele van de mooiste plekken in de omgeving, een unieke en leuke manier om het heuvelachtige landschap te ervaren. Jullie bezoeken de beroemde Nine Arches Bridge, een indrukwekkend staaltje koloniale spoorwegbouwkunst, verscholen tussen het groen. De brug is een geliefde plek voor foto’s, vooral wanneer er een trein overheen rijdt. Daarna maken jullie een wandeling naar Little Adam’s Peak, een relatief makkelijke klim die beloond wordt met een panoramisch uitzicht over de theevelden en omliggende bergen.
Ella Mega Zip Line, vlak bij Little Adam’s Peak, is een geweldig avontuur voor het hele gezin. Jullie zoeven samen over een traject van ongeveer 500-600 meter, hoog boven groene theeplantages en valleien. Het is veilig, spectaculair en een fantastische manier om Ella’s prachtige berglandschap vanuit een heel nieuw perspectief te beleven. Een leuke activiteit voor families die van een beetje spanning en mooie uitzichten houden.
Ella Rock is een beroemde klif, hoog boven het dorp Ella gelegen. Vanaf het centrum is het een inspannende tocht naar klif. Onderweg komen jullie een prachtige omgeving tegen met verschillende punten die uitkijken op Little Adams Peak en de vallei. De tocht is 8 kilometer lang en zal van start tot finish ongeveer 4 uur duren. De klim naar de top van Ella Rock geeft een prachtig uitzicht op een hoogte van 2000 meter. Na de tocht worden jullie beloond met een heerlijke lunch in het centrum van Ella.