Uitvoering van de rondreis
Voor deze groepsreis is vertrek mogelijk in de maanden oktober t/m maart.
Vertrek 13 en 20 oktober 2025
Bij vertrek op 13 en 20 oktober 2025 is de reisduur 7 dagen. We verblijven aan het begin van de reis nog een extra nacht in Reykjavik, zodat u op dag 2 een volle dag heeft om Reykjavik te verkennen. Het bezoek aan het Schiereiland Reykjanes vindt plaats op de vertrekdag. De rest van het programma blijft hetzelfde.
Vertrek 21 januari, 28 januari, 4 februari & 11 februari 2026
Bij vertrek op 21 januari, 28 januari, 4 februari en 11 februari 2026 verblijven we aan het begin van de reis twee nachten in Reykjavik. Op dag 2 staat een bezoek aan het schiereiland Reykjanes op het programma. In de middag heeft u vrije tijd om Reykjavik te verkennen of deel te nemen aan een optionele excursie. Op dag 6, tijdens de terugreis, stopt u bij de Fjaðrárgljúfur Canyon en de Kerið-krater voordat u doorreist naar de luchthaven. De rest van het programma blijft hetzelfde.
Bijkomende kosten ter plaatse
Als u een rondreis naar IJsland boekt, geeft u ter plaatse ook nog geld uit aan maaltijden, excursies, fooien etc. Om het voor u gemakkelijker te maken om de totale kosten in te schatten, geven wij hieronder een indicatie voor de bijkomende kosten van deze reis. Deze indicatie is onder voorbehoud van prijswijzigingen.
Optionele bezienswaardigheden
Tijdens deze reis zijn de volgende optionele bezienswaardigheden te bezoeken (ter plaatse te betalen entreegelden in de lokale valuta, IJslandse kronen):
- Toren Hallgrímskirkja-kerk in Reykjavik: ca. € 9,50 per persoon
- Bioscoop FlyOver Iceland in Reykjavik: ca. € 40 per persoon
- Museum Whales of Iceland in Reykjavik: ca. € 29 per persoon
- Wetenschapsmuseum Northern Lights Center Reykjavik in Reykjavik: ca. € 26 per persoon
- Perlan museum in Reykjavik: ca. € 66 per persoon
- Noorderlicht per boot in Reykjavik: ca. € 44 per persoon
Eten en drinkenTijdens deze reis is elke dag ontbijt en drie keer diner inbegrepen. Het diner is in deze reis inbegrepen van dag 2 t/m 4. Om onderweg tijd te besparen, stelt uw reisleider voor om een aantal keren gezamenlijk te lunchen en/of dineren. Deelname is niet verplicht. Een indicatie voor de kosten van een lunch: ca. € 20 per persoon en van een diner: ca. € 50 per persoon. Uw reisleider helpt u graag met tips voor leuke restaurants. Zo heeft u de vrijheid om zelf te bepalen waar, met wie en wat u gaat eten.
NB: Bovenstaande bedragen zijn onder voorbehoud van wijzigingen en kunnen in de loop van het jaar wijzigen.
FooienDe fooien voor de reisleider en de vaste chauffeur(s) zijn niet inbegrepen. Als u tevreden bent, kunt u aan het eind van de reis naar eigen inzicht fooi geven. Een indicatie van deze bedragen: ca. €1 per persoon per dag voor de chauffeur(s) en ca. €2 per persoon per dag voor de reisleider.
Zwaarte en Mobiliteit
Tijdens deze rondreis laten wij u in een relatief korte periode kennis maken met de vele facetten van het prachtige IJsland. Voor deze reis is een normale basisconditie en een goede mobiliteit noodzakelijk. Tijdens de diverse (stads)wandelingen en het bezoeken van bezienswaardigheden loopt u veel en vaak beklimt u trappen. Het is belangrijk dat u zelfstandig, eventueel met hulp van een medereiziger (binnen dezelfde boeking) in en uit de bus kunt stappen. Een rondreis kan door mensen die minder mobiel zijn, als zwaar worden ervaren en soms is deelname aan bepaalde programmaonderdelen niet haalbaar. Omdat u de reis boekt als totaalpakket kunnen we u geen restitutie geven voor niet bijgewoonde reisonderdelen die in de prijs opgenomen zijn.
Deze rondreis is niet geschikt voor rolstoel- of rollatorgebruikers. Als u of één van uw reisgenoten een minder goede basisconditie heeft of beperkt mobiel is, neemt u dan alstublieft telefonisch contact met ons op. In overleg met u kunnen wij u adviseren welke reismogelijkheid het beste op uw wensen en conditie aansluit.